גדרות ושערים לבתים פרטיים

קשה מאוד למצוא בתים פרטיים שאין בהם איזשהו סוג של גדר ושער. לפעמים זאת גדר חיה וטבעית מצמחיה, ולפעמים זאת גדר עץ, מתכת, רשת או כל גדר אחרת, אבל לנו כבני אדם, יש צורך לגדר את מרחב המחיה שלנו, להגדיר אותו ולהגדיר את האזור ששייך לנו, שבו יש לנו חופש תנועה ולאחרים אסור להיכנס אליו ללא רשותנו. בשורות הבאות אנחנו לא נעמוד על המניעים הפסיכולוגיים שעומדים מאחורי הצורך שלנו להוסיף גדרות ועשרים לבתים פרטיים, אבל בהחלט נדבר על הגדרות והשערים עצמם ועל האפשרויות שעומדות בפניכם לגדר את הבית הפרטי שלכם.

חומרי גלם של גדרות ושערים לבתים פרטיים

האלמנט המרכזי שמבדיל בין סוגים שונים של גדרות ושערים לבתים פרטיים הוא חומר הגלם שממנו הם מיוצרים. סוגי הגדרות השכיחים ביותר כוללים את גדר הרשת שהיא הגדר הפשוטה ביותר ומבוססת על שזירת חוט ברזל עם ציפוי פולימרי בתצורת רשת מעוינים, גדר עץ בשלל עיצובים ותצורות וגדר מתכת, לרוב אלומיניום. לכל גדר היתרונות והחסרונות שלה, אבל ללא שום ספק אלו הם דגמי העץ והאלומיניום שנחשבים לאסתטיים ביותר, החזקים ביותר והעמידים ביותר. ואם אתם רוצים למקסם גם את נושא העמידות ולהוסיף גם את נושא האבטחה, גדרות אלומיניום הן הגדרות שאותן אתם רוצים לבחון.

עיצוב ושימושיות של גדרות ושערים

בהתקנת גדרות ושערים לבתים פרטיים חשוב מן הסתם לתת את הדעת לנושא האסתטי, שמהווה מרכיב מפתח בכל החלטת רכישה, אך לא פחות מכך גם לנושא השימושיות. בהיבט האסתטי, עומד בפניכם עולם שלם של עיצובים בעץ ואלומיניום, חלקם בעלי אופי כפרי וטבעי וחלקם בעלי אופי מודרני ונקי ובתוך כל סגנון כזה, שלל אפשרויות שניתן להזמין ישירות מן המדף או בהתאמה אישית על פי עיצוב עצמי משלכם. מעבר לכך, אתם רוצים לבחון גם את ההיבטים הפונקציונליים של הגדר, למשל גובה הגדר, תוספת אמצעי מיגון בראש הגדר, שילוב של שער ידני או חשמלי, שער עם כנף כפולה או חד כנפי וכן הלאה. לכל אופציה כזאת יש משמעויות והשלכות על אופן השימוש ועל היעילות בה יוכלו הגדר והשער לספק לכם את הערכים הנחוצים לכם מהם ואת כל אלה חשוב לבחון היטב ומראש.

גדר מזכוכית – האם זה כדאי?

אחת האפשרויות החדשות שעולות בתחום של גדרות ושערים לבתים פרטיים היא האפשרות של התקנת גדר זכוכית. ישנן כיום כל הטכנולוגיות הנדרשות על מנת לייצר גדר זכוכית חזקה ועמידה מאוד ובתוך כך גם לשמר את האפשרות שלכם, בני הבית, שלא לחסום את הנוף מסביב כאשר אתם יושבים בגינת הבית. יחד עם זאת, עליכם לזכור שזה עובד גם בכיוון השני. רבים מתקינים גדר מסביב לבית בדיוק מהסיבה הזאת של יצירת מרחב פרטי שאף אחד לא יכול להביט לתוכו ולפגוע בפרטיות שלכם. כאשר אתם בוחרים בגדר זכוכית אתם למעשה מוותרים על אלמנט הפרטיות וזהו כמובן עניין סובייקטיבי לחלוטין שאתם צריכים לקבל עליו את ההחלטה בעצמכם ועל פי מיטב שיקול דעתכם. כמו כן, שימו לב שגדר זכוכית ושער זכוכית לעולם לא יוכלו להציע לכם את אותו חוזק מבני של גדר אלומיניום ואפילו לא של עץ. אמנם מדובר בזכוכית מיוחדת ואפילו מחוסמת, אך עדיין לא כזאת שמשתווה בחוזק המבני שלה למתכת.

את הגדר והשער שלכם אתם רוצים להזמין לא רק אצל גורם המתמחה בחומר הגלם הספציפי, אלא אצל גורם שמכיר את התחום של גדרות ושערים לבתים פרטיים ויודע להתאים לכם את הפתרון הטוב ביותר עבורכם.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *