גדר לבית פרטי

   "גדר טובה יוצרת שכנות טובה" אומר פתגם אמריקאי ישן וזה תירוץ טוב לבעלי בתים פרטיים להקיף את ביתם בגדר. כמובן שהסיבות האמיתיות האמיתיות מורכבות יותר…

        מטרת הגדר החיצונית

   המטרה החשובה ביותר של בניית גדר שתקיף את הבית היא ביטחון. פשוט כך. גדר נועדה להגן על הבית ויושביו מפני ניסיון פלישה לא חוקי של אנשים מבחוץ וכן שמירה על פרטיות שוכני הבית מפני אפשרות שאנשים יציצו למתרחש בבית פנימה וכן לחצר. הגדר המקיפה את הבית משמשת גם ככלי עיצובי שנועד להוסיף יופי מסויים למראה הכללי של הבית הפרטי מבחוץ. היא נועדה לשמש כמעטפת מלאה מעוצבת כיחידה אחת סביב הבית.

     תכנון הגדר

כאשר מתכננים את הקמת הגדר, צריך להתחשב בשני גורמים עיקריים- שער הכניסה לבית ושער החנייה. הגדר אמורה להתאים את לשני הפתחים הללו על-מנת שלא לפגוע בעיצוב הסופי של הגדר האמור להראות כיחידת מעטפת חיצונית אחת !הגדר ממוקמת במעטפת החיצונית של הבית ולכן, החומר שממנו אמורה להיבנות הגדר, צריך להיות מותאם לפגעי מזג-האוויר -רטיבות בחורף, חום יובש ו/או לחות גבה בקיץ. עוד גורם שחייבים לקחת בחשבון- בטיחות הגדר דהיינו, שהגדר תהיה מספיק חזקה ולא תתבלה או תתפרק ותישבר דבר העלול להוות סכנה בטיחותית של ממש! עוד גורם חשוב בתכנון הראשוני של הגדר הוא בדיקת התשתית הקרקעית סביב הבית שעליה צריכים לבנות את הגדר !

 סוגי חומרים

  סוגי החומרים הנפוצים ביותר שמהם בונים גדר חיצונית לבית הם עץ, מתכת, במבוק ואלומיניום. היתרונות והחסרונות של כל גדר כזו- במבוק הוא החומר הזול ביותר וכן זול להתקין אותו. עם זאת, רמת הבטיחות והיציבות של גדר מבמבוק היא נמוכה, בוודאי לעומת שאר סוגי הגדרות. עץ-גדר עץ היא הגדר הנפוצה ביותר ויש רבים האוהבים את העץ שמקנה אווירה כפרית וחמה לבית. החיסרון של גדר עץ היא רמת בטיחות נמוכה וכן העובדה שהעץ הוא חומר שנשחק במהירות גדולה יחסית בשל פגעי מזג-האוויר, מתבלה ומתלכלך תוך תקופה קצרה יחסית מדי ודורש טיפול של צביעה וניקיון יסודי של העץ לעיתים קרובות טיפול שכרוך בעלות לא קטנה! שער ממתכת הוא השער הבטיחותי ביותר משום שהמתכת היא החומר החזק ביותר מכל החומרים הנפוצים שמהם בונים את הגדר. חסרונה העיקרי הוא שבל חוזק המתכת, אפשרויות העיצוב של הגדר הן מוגבלות ביותר וכן, המתכת חשופה לפגעי מזג-האוויר ומחלידה בשל הרטיבות בחורף והלחות הגבה בקיץ הישראלי, ברוב האזורים ולכן צריך לצבוע את גדר המתכת בכל תקופה -דבר שצריך לקחת אותו בחשבון בתכנון עלויות הגדר לטווח רחוק.

   גדר האלומיניום היא הגדר המומלצת ביותר! יתרונותיה רבים-אלומיניום הוא חומר חזק ,לא חזק כמו המתכת וזה חסרונה, אך עדיין היא חזקה מספיק, היא עמידה לכל פגעי מזג-האוויר-לא מחלידה ולכן, לא דורשת טיפול ואחזקה כל תקופה קצובה, מספיק להשתמש בחומרי ניקיון בסיסים על-מנת לנקות אותה- חיסכון ניכר בעלויות, משקלה נמוך דבר המאפשר התקנה קלה ונוחה. קל מאד לעצב גדר מאלומיניום לפי דרישת הלקוח ואפשר לשלב בה חומרים נוספים כמו עץ וזכוכית דבר שיקנה לגדר מראה מיוחד ואלגנטי !

 "מבצרי הוא ביתי" אומר הפתגם האנגלי העתיק- האדם רוצה להרגיש שביתו הפרטי מוגן ובטוח ע"י גדר בטיחותית אף גם רוצה שהגדר הזו תהיה מעוצבת יפה על-מנת שביתו ישתלב באופן ידידותי ומשוך את העין בסביבה שבה בנה את ביתו!

                   חברת "גוונים אלומיניום" המתמחה בעיצוב מוצרים רבים מאלומיניום כגון פרגולות, שערים וגדרות מגוון פתרונות נרחב לבנייה ועיצוב גדר אלומיניום לביתכם, גדר גם בטיחותי וגם מעוצבת באופן  שיקלע לטעמכם האישי !

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *