מסתור כביסה אלומיניום

אם אתם מעוניינים להתקין בביתכם מסתור כביסה אלומיניום הוא חומר הגלם שממנו צריך מסתור הכביסה הזה להיות מיוצר. אבל לפני שאתם מבצעים הזמנה, כדאי לדעת את הדבר הבא: התקנת מסתור כביסה מחייבת קבלת היתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית שבתחומה ממוקם הבניין שלכם. אם ליתר הדיירים אין מסתור כביסה ואתם מעוניינים להתקין מסתור כזה כיוזמה פרטית שלכם ולדירה שלכם בלבד, סביר להניח שלא תקבלו לכך אישור. על כן, לפני שאתם בכלל בוחנים את הסוגים השונים של מסתורי כביסה ואת חומרי הגלם שמהם הם מיוצרים, כדאי להשיג הסכמה של כלל הדיירים להתקנת מסתורי כביסה ורק לאחר מכן לפנות למשימה של בחירת המסתורים והתקנתם.

מדוע אלומיניום?

לאורך שנים ארוכות, יוצרו מסתורי כביסה מפלסטיק. המסתור הוא למעשה מערכת מבוססת על מוטות מתכתיים הנמתחים בין הקירות החיצוניים של המבנה, האחד מעל השני, וביניהם מותקנות רצועות פלסטיק, האחת לצד השנייה עד שנוצר מעין מרחב סגור מבחינה ויזואלית, אבל עם אוורור שחודר במרווחים שבין הרצועות. כשהחל השימוש במסתורים אלה, הם נראו כמו פתרון מצוין וטוב, אלא שלאורך זמן התברר שמדובר במפגע סביבתי ואסתטי ממדרגה ראשונה, שבסופו של דבר השיג בדיוק את המטרה ההפוכה שלשמה הוא יוצר. הרצועות החלו להתנתק ממוטות המתכת, חלקם נשברו בחציים, חלקם נשברו חלקית כשהשבר נותר תלוי באוויר וסימני חלודה החלו להופיע על פני חלקי המסתור.

מהסיבה הזאת בדיוק, לאחר שנים שקבלנים שילבו מסתורי כביסה בכל פרויקט בנייה, הגיעה תקופה בה הופסק בכלל השימוש במסתורים אלה, וזאת עד לפיתוח מסתור כביסה אלומיניום. האלומיניום נכנס אל חיינו במגוון רחב של תחומים, לרבות גדרות ושערים, חלונות, דלתות כניסה, דלתות למרפסת, פרגולות וכדומה וזה היה רק עניין של הזמן עד שיפותח מסתור כביסה אלומיניום. האלומיניום היא מתכת קלה מאוד, חזקה מאוד, עמידה מאוד בלחות, בקרינת שמש ובפגעי מזג האוויר בכלל וגם מאוד זולה וקלה לעיבוד. למעשה, מסתור כביסה אלומיניום מהווה פתרון מלא ומוחלט לכל החסרונות של מסתורי הפלסטיק המיושנים – כל חלקי המסתור הם חזקים מאוד ולא ניתנים לשבירה בשימוש רגיל, עמידים מאוד ברוח, בגשם, בברד, בשלג ובקרינת שמש ישירה, אינם מחלידים ושומרים על המראה שלהם לאורך שנים ועשורים שלמים.

האם חובה להתקין מסתור כביסה אלומיניום?

ובכן, ככלל, אין חוק שמגביל את השימוש במסתורי כביסה אך ורק למסתורים שיוצרו מאלומיניום. יחד עם זאת, מאחר ומדובר בשינוי מבני חיצוני שמחייב קבלת היתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה, הוועדה ברשות המקומית שלכם בהחלט עשויה לשקול את חומר הגלם ממנו עשוי המסתור, כחלק בלתי נפרד מתהליך האישור של בקשת ההיתר שלכם. במקרים רבים, ניתן אישור מותנה קרי אישור עקרוני להתקנת מסתור כביסה אך בכפוף לעמידה בתנאים מסוימים, שאחד מהם עשוי בהחלט להיות הדרישה להתקנת מסתור כביסה אלומיניום ולא מסתור פלסטיק. מדוע? מכיוון שהניסיון מלמד אותנו שמסתורים מפלסטיק הופכים מהר מאוד למפגע אסתטי וסביבתי, ואף יכולים לייצר סיכון לעוברים והשבים בקרבת הבניין. בהתאם לכך, ברשויות מקומיות רבות התקבלה החלטה שלא לאשר מסתורים מפלסטיק, והאישור היחיד ניתן לבקשות להתקנת מסתור כביסה אלומיניום בלבד.

גם מבחינתכם אתם, ישנה עדיפות ממשית לבחירת האופציה של מסתור כביסה אלומיניום שנראה הרבה יותר אסתטי, יחזיק מעמד לאורך זמן רב הרבה יותר ויספק לכם את הערך האסתטי והפונקציונלי שלשמו אתם מתקינים את המסתור, מבלי שתצטרכו להיות מוטרדים מתיקונים או מהחלפת מסתור כביסה בכל כמה שנים.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *