פרגולות בצפון

מה צריך לדעת לפני שמזמינים פרגולה לבית? מהו הגודל האופטימלי של פרגולה ביחס לשטח שאותו אנו רוצים להצל? האם להתקין פרגולה מעץ או שכדאי יותר לבחור באופציה של פרגולה מאלומיניום? ממי ניתן להזמין שירות של ייצור והתקנת פרגולות בצפון? האם כל איש מקצוע המציע את השירות הוא איש מקצוע מורשה שאפשר להזמין ממנו את הפרגולה ללא חשש, או שיש לבדוק את קיומה של הסמכה כלשהי לפני שמזמינים? את כל התשובות לשאלות אלו, נפרוש בפניכם ממש פה בשורות הבאות.

מהו הגודל האופטימלי של פרגולה?

לפני שאתם פונים לאיש מקצוע בתחום של התקנת פרגולות בצפון, חשוב מאוד שתחשבו על הפרגולה הרצויה לכם, כיצד היא צריכה להיראות, מה הגודל שלה, מה הגובה שלה ומהו המיקום המתאים ביותר עבורה. בהיבט זה, חשוב תחילה להבין שהפרגולה מיועדת לספק לכם צל לאורך כל השעות בהן אתם יושבים בחצר הבית תחת הפרגולה. לכאורה מדובר במשימה פשוטה למדי, אלא שכידוע השמש לא נותרת במקומה בשמים ונמצאת בתנועה מתמדת ממזרח למערב, כך שבכל רגע משתנה הזווית ממנה קורנת השמש על הגינה שלכם. מבחינת הפרגולה, זה אומר שייתכן שתהיינה שעות בהן השמש תקרין על הגינה שלכם מזווית שהפרגולה פשוט לא חוסמת ואת זה בדיוק אתם רוצים למנוע.

בהתאם לכך, הכלל הפשוט הוא שהפרגולה צריכה להיות גדולה ורחבה יותר מאשר השטח שאותו היא אמורה להצל. בצורה זו שטח הכיסוי של הפרגולה יכלול בתוכו את כל שטח הישיבה בגינה כך שתוכלו ליהנות מצל מלא בכל שעות היום, ולא משנה מאיזו זווית קורנת עליכם השמש. גובה הפרגולה נקבע בהתאם לתצורת המבנה אליו היא מוצמדת, גובה החלונות, גובה הגג וגובה הדלת. יחד עם זאת, מאחר והפרגולה צריכה להיות בעלת שיפוע לניקוז מי גשמים, יש לקחת בחשבון גובה רב יותר בקרבת קיר החוץ של הבית, גולש מטה אל גובה מינימום של יותר מ-2 מטרים. איש מקצוע שמתמחה בהתקנת פרגולות בצפון יוכל לתת לכם את כל המידע הרלוונטי לכם בהתאם למאפייני הבית הספציפי שלכם.

ממי מזמינים פרגולות בצפון?

באזור הצפון פועלים המון אנשי מקצוע המציעים שירותים שונים בענף הבנייה, השיפוצים והשירותים לבית. בכלל זה, תוכלו למצוא לא מעט אנשי שיפוצים כלליים שישמחו להתקין לכם פרגולה לבית. יחד עם זאת, חשוב לזכור שהוספת פרגולה היא תהליך בנייה לכל דבר ועניין ואף מחייבת הוצאת היתר בניה על פי הכללים הספציפיים שחלים בכל רשות מקומית. על כן, את התהליך של הוספת פרגולות בצפון כדאי לעבור עם אנשי מקצוע המתמחים ספציפית בתחום זה, אנשי מקצוע שיוכלו לחשוף אתכם לסוגים שונים של פרגולות עץ או פרגולות אלומיניום, להסביר לכם את ההבדלים בין השניים ואת מידת ההתאמה של כל אחד מהם לבית הספציפי שלכם ובסופו של דבר גם לתכנן ולבצע את המהלך בצורה מקצועית.

לצורך התקנת פרגולות בצפון, אתם לא באמת זקוקים לקבלן רשום המופיע בפנקס הקבלנים של משרד השיכון, אבל אם אתם מוצאים אחד כזה, זה בהחלט יכול להיות אלמנט חיובי שכדאי לקחת בחשבון. גם לפני וגם אחרי בניית הפרגולה, הזמינו מהנדס או הנדסאי בניין, שיבחנו את הפרגולה ויתנו לכם אישור שהפרגולה נבנתה בצורה בטוחה ועל פי כל הכללים ההנדסיים. בסופו של דבר מדובר במכלול שיכול גם לייצר סיכון בטיחותי בהתקנה לא נכונה, ולכן חשוב לוודא שהפרגולה בטוחה לשימוש וגם עונה על כל הצרכים שבשמם החלטתם להתקין אותה מלכתחילה.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *