שערים וגדרות מאלומיניום

אם תמיד חלמתם על גדר מעץ שתקיף את הבית הפרטי שלכם, אתם עדיין יכולים לעשות את זה וגדרות מעץ נחשבות לגדרות אסתטיות מאוד וחזקות מאוד. יחד עם זאת, אולי לפני כן תרצו לבחון את המגמה החדשה שמתפשטת כמו אש בשדה קוצים, הלוא היא מגמת האלומיניום או ליתר דיוק, שערים וגדרות מאלומיניום. מהם היתרונות של אלומיניום על פני ברזל או עץ? האם מדובר בגדרות חזקות? האם ניתן לשלב שערים חשמליים מאלומיניום? האם מדובר באלומיניום נקי בצבע של נירוסטה? כל התשובות לכל השאלות, בשורות הבאות.

שערים וגדרות מאלומיניום – איך זה בדיוק נראה?

אלומיניום הוא חומר גלם שהולך ותופס תאוצה רבה בקטגוריית הפריטים לבית ובשנים האחרונות החליף כבר את הברזל והעץ בחלונות ודלתות הבית, את העץ בפרגולות, את הפלסטיק בתריסים, את חיפוי הצבע בקירות החוץ ועוד. עבור רבים אלומיניום היא אותה מתכת בצבע אפור של נירוסטה והם לחלוטין לא טועים, אלא שלאחר עיבוד המתכת, אין כמובן שום זכר למראה המתכתי הראשוני והאפור של האלומיניום. שערים וגדרות מאלומיניום ניתנים לייצור כמעט בכל עיצוב שאפשר להעלות על הדעת, כשההבנה שאכן מדובר באלומיניום נובעת רק מהמאסיביות של הגדר. זאת ועוד, קלות העיבוד של מתכת האלומיניום מאפשרת ליצור כל עיצוב שאפשר להעלות על הדעת ולהתאים את הגדר ברמה גבוהה של דיוק לסביבה בה היא מותקנת. בכל מקרה, ברכישת שערים וגדרות מאלומיניום אתם בהחלט יכולים להתעלם לחלוטין מהמראה המתכתי הגולמי, אלא אם זה העיצוב המועדף עליכם וגם זה אפשרי.

למה דווקא אלומיניום?

שערים וגדרות מיוצרים כבר עשרות שנים משני חומרי גלם מרכזיים: עץ וברזל. העץ הוא חומר גלם חזק מאוד וגם בעל אופי מאוד חמים, אינטימי וכפרי. יחד עם זאת, העץ הוא חומר שדורש תחזוקה רבה מאוד על מנת להימנע ממצב של ריקבון והרס של העץ כתוצאה מחשיפה רציפה לפגעי מזג האוויר. הברזל סובל מבעיה דומה וגם נחשב לכבד משקל, יקר וקר. אלומיניום היא מתכת שמשלבת בתוכה את כל היתרונות של העץ והברזל ללא כל החסרונות שלהם. המדובר במתכת חזקה מאוד, קלה מאוד, זולה מאוד, קלה מאוד לעיבוד ועמידה מאוד בכל פגעי מזג האוויר ולאורך זמן. זוהי הסיבה שבגינה נכנס האלומיניום לכל כך הרבה קטגוריות של פריטים לבית וזאת הסיבה להתפתחות המואצת של קטגוריית שערים וגדרות מאלומיניום.

האם זה לא דומה לחומה ממתכת?

אם מעולם לא ראיתם גדר או שער מאלומיניום, אתם עשויים לחשוב שמדובר בגדר שעשויה מלוחות אלומיניום גדולים שיחד מרכיבים מעין חומת מתכת שמקיפה את הבית, וזהו לחלוטין לא המצב. מן הסתם, אם זה מה שאתם רוצים, תוכלו לבחור גם בתצורה הזאת של שערים וגדרות מאלומיניום, אבל לרוב מדובר בגדרות שניתן לעצב בכל תצורה, החל מתצורת סורגים מרווחת, דרך תצורת רצועות אלומיניום שנמתחות בצורה אופקית או אנכית עם מרווחים בין רצועה לרצועה וכלה בשילובים שונים של לוחות בגדלים שונים תוך שמירה על מרווחים בין הלוחות. מרווחים אלה הם חשובים מאוד גם כדי למנוע תחושה של חומה אטומה וגם כדי לאפשר זרימה של אור ואוויר פנימה אל חצר הבית. תצורת הגדר היא כמובן חלק מהעיצוב שלה, ובבחירת שערים וגדרות ואלומיניום לבית תוכלו לבחור בדיוק את התצורה המתאימה לכם בהתאם לסגנון העיצוב המועדף עליכם. אם אתם מאוד מתחברים לאלומיניום אבל מאוד אוהבים את מראה העץ, תוכלו גם להזמין גדר אלומיניום עם עיצוב דמוי עץ, וגם זה אפשרי.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *