שער לכלבים

   "ככל שאני מכירה יותר אנשים, כך אני אוהבת יותר את הכלב שלי" אמרה אשת החברה הצרפתית מאדאם דה סטאל והסופר הידוע מרק טווין קבע כי "אם תיקח כלב ותאכיל אותו, הכלב לא ינשוך אותך-זה ההבדל בין כלבים ובני אדם"!

      מדוע להרכיב גדר חוסמת כלב בבית ?

       הכלב הוא אכן ידידו הטוב והנאמן ביותר של האדם ובבתים מתייחסים אליו כבן משפחה ממש. יש אנשים שרוצים שכלבם יהיה צמוד אליהם כל שעות היממה ואפילו ישן איתם במיטתם בלילה. אולם, יש לא מעט משפחות שאוהבות מאד את כלבם אך בכל זאת לא מוכנים שכלבם האהוב ישהה במקומות מסויימים בבית. לא כולם אוהבים למצוא את שערות כלב על הכרית שלהם או על מצעי המיטה שלא לדבר על הריח… לא כולם אוהבים שהכלב שלהם מסתובב חופשי ומשאיר סימנים במקומות הכי אינטימיים ופרטיים בבית כמו חדר האמבטיה או השירותים. ויש אנשים שגילו שהכלב במטבח גם הוא נהנה ללקק מהאוכל שהכינו לעצמם… גם שמירה על היגיינה אישית חשובה לא פחות מחברות קרובה עם הכלב .גם לחברות קרובה ואינטימית יש גבולות וגדרות !

   סוגי רכיבי הגדר

    שני הסוגים העיקריים שמהם ניתן להרכיב גדרות הם עץ או מתכת כשהכוונה בעיקר לאלומיניום .שערים העשויים מעץ הם זולים יותר אך זהו יתרונם היחיד לעומת שער ממתכת. העץ מטבעו נטה להתבלות מהר יותר. הגשם ובעיקר, שמש חזקה האופיינית לאקלים הישראלי החם במשך רוב תקופת השנה, גורמים לבלאי גבה. כמו כן, העיצוב בעץ קשה ומוגבל יותר מעיצוב במתכת. לכן ההמלצה של כל המומחים היא לרכוש שער מברזל!

 סוגי מתכת

   יש שני סוגים של מתכת- ברזל ואלומיניום. הברזל הוא חומר חזק יותר ולכן גדר ממתכת תהיה כבדה ! כמו כן, ברזל לא עמיד בפני חלודה בעיקר אם הגדר חשופה לרטיבות. סוג המתכת השני הוא אלומיניום. אלומיניום הוא חומר קל  הרבה יותר מברזל, והוא לא מפתח חלודה גם אם הוא נרטב לעיתים קרובת. לא צריך לנקות אותה עם חומרי ניקיון מיוחדים וחריפים נגד חלודה למשל, לעיתים קרובות! עוד יתרון חשוב-  גדר מאלומיניום קלה יותר מגדר העשויה מברזל. אורך החיים של גדר מאלומיניום יהיה ארוך והגדר תישמר תראה טוב שנים רבות.

  אם קנינו גדר שאין צורך לקבע אותו לקיר- קל יהיה להזיז אותה אבל עדיין היא תהיה מספיק יעילה על מנת לחסום את כניסת הכלב לחלל בבית שהבעלים לא רוצה שכלבו ישוטט שם!

 סוגי גדרות לכלבים.

  קיימים כמה סוגים .גדר לחסימת רוב הכלבים, היא "גדר אקורדיון" מתקפלת שאין צורך לקדוח בקיר על- מנת לקבע אותה! גדר כזו מאלומיניום היא קלה וניתן להעביר אותה ממקום למקום בהתאם לצורך . אפשר להשתמש בה גם כגדר החוסמת את המדרגות בבית במידה ויש והיא בטיחותית גם לפעוטים.

 מחירים

  טווח המחירים של גדרות ממתכת אלומיניום לחללי הבית נע בין גדר פשוטה ,כגון "גדר אקורדיון" שעולה עד 100 ₪ ליחידה ועד לגדרות מתכת מורכבות יותר -תלוי בסוג הגדר, הגודל, הצלחים בתוך בגדר, נעילת בטיחותית אם צריך וכו'. במקרים אלו טווח המחירים יהיה בין 150 ₪ ליחידה ועד ל-400 ₪.גדר לכלבים יכולה להיות פשוטה למדי לא יקרה ועדיין "תעשה את העבודה".

  "כלבים הם לא חלק בלתי נפרד מהחיים אבל הם הופכים את החיים שלנו לבלתי נפרדים מהם" אמר הסופר רוג'ר קראס. כל  מי שאוהב כלבים מרגיש שכלבו הוא חלק בלתי נפרד מחייו. אבל, מותר ורצוי לבעל הכלב להסביר לכלבו האהוב שיש מקומות, אם כל האהבה אליו, שהם מחוץ לתחום עבורו, גם בתוך הבית ! ואם הכלב בכל זאת מתעקש שלא להבין, גדר טובה תעזור לו להבין ולא תפגע בידידות העמוקה שבין האדם לכלבו!

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *